IP Interkom
Sistemleri

  • IP Interkom altyapısı öncelikli olarak akıllı dijital teknolojilerin kullanıldığı ve IOT tabanlı bir sistem olarak öne çıkar.
  • Yapı ya da ev sınırları içerisindeki diğer cihazlarla iletişim kurabilen IP Interkom; bütüncül bir iletişim ağı oluşturarak katılımcıların birbirleriyle etkili bir şekilde iletişim kurmasına olanak verir.
  • Kapı çalması durumunda sesli ya da görüntülü yanıt sistemi, istenmeyen
    zaman aralıklarında çağrı reddi gibi seçeneklerin yanı sıra; kapıcı dairesine doğrudan bağlantı, binadaki IP kamera güvenlik altyapısı erişimi gibi gelişmiş opsiyonlar sağlar.
  • Aynı şekilde yapı sınırları içerisinde ağ katılımcıları da diğer katılımcılarla diafon sesli yanıt sistemi üzerinden birbirleriyle rahatlıkla iletişim kurabilirler.
  • IP Diafon ürünü sayesinde beklenmedik durumlarda güvenlik birimi ya da resepsiyonla doğrudan etkileşime geçmek de oldukça hızlı ve zahmetsiz bir eylemdir.
  • IP Intercom altyapısı kapsamında öne çıkan bir diğer önemli avantaj da tekdüze olmayan iletişim biçimlerinin mevcut olması. Geleneksel sesli diyafon sistemleri aksine Intercom tabanlı diyafon sistemi kapsamında ses haricinde multimedya veri aktarımları da mevcuttur. Örneğin yapı sınırları içerisinde ortam katılımcısı olan kişi, altyapı olanaklarını kullanarak mesaj, görüntülü arama yapma, IP güvenlik & kamera altyapısı ile bağlantı kurma gibi opsiyonları da deneyimler.
  • IP Interkom sistemleri kapsamında en önemli avantajlardan biri de alarm ve güvenlik altyapısı erişimidir. Sistem kullanıcıları bu özellik sayesinde alarm yönetimi paneline erişim sağlayarak kendi yaşam alanlarına dair güvenlik detaylarını kontrol edebilirler. Alan tabanlı yüksek koruma olanağı vaat eden bu avantaj, aynı zamanda yaşam alanının güvenlik düzeyini de maksimum seviyeye çıkarmaktadır.
image