Kartlı Geçiş ve Personel Takip Sistemleri

  • Kartlı geçiş sistemleri, basitçe, kişilere verdiğiniz bir kart ve bu kartı okuyarak kişinin/çalışanın/misafirin/aracın giriş, çıkış saatlerini kaydeden, ilgili kapı/bariyer/turnikenin açılmasını/kapanmasını sağlayan bir okuyucu sistemidir.
    • Kartlı geçiş sistemlerinde, kişinin okuttuğu kart neticesinde Bir kapı/bariyer vb. otomatik olarak açtırılabilir. Bir turnikeli giriş sistemi otomatik olarak çalıştırılabilir. Karttan ücret/kontör düşülebilir (Yemekhanelerde takip sistemlerinde olduğu gibi). Ya da sadece kişinin giriş ve çıkış saatleri raporlanabilir (öğrenci kartlı geçiş sistemleri ya da yurt kartlı geçiş sistemleri gibi.
    • Kartlı geçiş sistemleri vasıtasıyla belirli bir mahal için giriş ve çıkışlar kontrol altına alınabileceği gibi girişten sonra belirli bölümlere belirli  şahısları girişine izin verilip verilmeyerek herkesin sadece kendi izinli olduğu alanda dolaşması sağlanabilir. Gizli bölümlere yetkisiz kişilerin girişlerinin önüne geçilebilir. Günümüzde kartlı geçiş Kontrol sistemlerinde çok farklı yöntemler kullanılmaktadır.
    • Geçiş Kontrol Sistemi Proximity diye tabir edilen, içerisinde elektronik olarak bir kimlik bilgisi barındıran kartlarla yapılabileceği gibi daha profesyonel çözümler olan biometrik sistemlerle de geçiş kontrolü sağlanabilmektedir.(Parmak İzi Tanıma Sistemleri, İris ve Retina Tanıma Sistemleri, Yüz Tanıma Sistemleri)
image